• Facebook
  • Twitter
  • Lebriz
Sanata Yeni Başlayanlar İçin Resim Analizi Atölyesi
Sanata Yeni Başlayanlar İçin Resim Analizi Atölyesi

1. Tanıtım Dersi: 30 Mart Saat:19.30

2. Tanıtım Dersi: 6 Nisan Saat 19.30

Sanata Başla! Resim Analizi Atölyesi resim ile ilgilenmeye yeni başlayan veya temel düzeyde bilgiye sahip olup, daha yüksek bir farkındalık seviyesine erişmek isteyen sanat meraklıları için düzenlenmiştir.

 

Atölye’nin hedefi sanatın aslında düşünüldüğü kadar karmaşık olmadığı ve derin deneyim ve bilgi gerekmeksizin keyif alınabilecek bir konuya dönüşebildiğini göstermektir. Tamamen başlangıç düzeyindeki kişilere hitap etmeyi hedefleyen Atölye Serisi’nde katılımcılardan sanata dair bir birikim beklenmemekle birlikte, yalnızca sanata karşı ilgili olmaları yeterli görülmektedir. Atölye Serisi’nde temel Rönesans eserleri bir konu kronolojisi içinde incelenmekte ve katılımcılara eserlerdeki temel semboller, eserlerin hikayeleri, tarzları ve dönemleri açıklanmaktadır. Katılımcıların bir Rönesans eserini incelediğinde temasını, tarzını ve sembollerini kendi kendine anlar haline gelmesi ve daha fazla bilgiye erişmek için ilgi duymasını sağlamak Atölye Serisi’nin ana amacıdır.

Sanata Başla! Resim Analizi Atölyesi ikişer saatten (19:30-21:30 arası) oluşan toplam altı bölümlük bir seri olarak tasarlanmıştır. Bölümler iki haftada bir Çarşamba günleri Platform A Galeri’de gerçekleştirilecektir.