• Facebook
  • Twitter
  • Lebriz
Hakkımızda

Aynur Pehlivanlı ve Zerrin Özdemir 1988 yılında Armoni Sanat Galerisi’ni kurduklarında, amaçları ünlü sanatçıları ve genç yetenekleri daha geniş kitlelerle bir araya getirmekti. Yıllardır sanatın pek çok formunu sanatseverlerle buluşturan Armoni Sanat Galerisi, 25. yılında bu vizyonunu yepyeni bir platforma taşıdı. İkinci nesil Armoni, Elif Pehlivanlı ve Selim Özdemir yönetiminde ki Platform A, Taurus Alışveriş Merkezi’nde 25 Ocak 2014 tarihinde kapılarını açtı.

 

Birbirinden değerli usta ve genç sanatçılara galerilerinde yer vermeye çalışan Platform A, ilki 2014 yılında gerçekleşen “1.Yunus Ensari Resim Yarışması”, Hacettepe Üniversitesi Resim Bölümü Öğrencileri’ne yer verdikleri “Sanatında Genç Olanlar” sergisi ve Ankara Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencileri’nin eserlerinin yer aldığı “Mahir Akarca ve Öğrencileri Resim Sergisi” gibi gerçekleştirdikleri farklı projeler ile de yolun başındaki gençlere destek olmayı istiyorlar. Ayrıca farklı tasarımcıların ürünlerine de galerilerinde yer vererek, sanatseverlere bambaşka alternatifler sunuyorlar.

 

Pazar ve Pazartesi günleri hariç 12.00-19.00 saatleri arasında herkesin rahatlıkla gezebileceği, plastik sanatların bir çok güzel örneğini izleme şansı bulacağı Platform A, konumu ile sanatseverlere ve belki de hayatında ilk kez bir sergi gezecek olan insanlara önemli bir hizmet sunmuş oluyor.

 
Hakkımızda
Hakkımızda
Hakkımızda
Hakkımızda
Hakkımızda
Hakkımızda
Hakkımızda
Hakkımızda
Hakkımızda